her şeyin bu kadar yolunda gitmesi inanılmaz. yeni eve taşınıyorum ve sadece kıyafetleri değil eşyalarımdan da azaltma şansım olacak. 

Gerçekten inanılmaz bir olay. 

En baştan alalım;

Minimalizm hakkında birkaç blog okudum fakat bana trend beyaz yakalı saçmalıklarından gelmişti. Sadece youtube da bazı videolar hoşuma gitmişti.

Minimalizm felsefesini bilmeden çok önce, sanırım siyasetin bu kadar herkesi etkilemesinden dolayı etrafımdaki insanlardan sıkılmaya başladım, çünkü gerçekten paylaşacak bir şeyler bulabildiğim insan sayısı 2-3 kadar inmişti . bırakın arkadaşları akrabalarımla bile görüşmemeye başlamışken pandemi çıktı ve zaten istesem de bu imkansız hale geldi. Fakat ben pandemiden önce zaten bunu yapmış ve kendimi iyi hissettiğimi farketmiştim.

Sonra fikirlerimi, inançlarımı sorgulamaya başladım ve orada da sınırlarımı kaldırmaya karar verdim. Kendimi daha huzurlu hissetmeye başladım.

Bir poadcastte ütü yapmanın saçma olduğu fikriyle tanışıp, ütü yapmamaya dolayısıyla gömlek kumaş pantolon vs. giymemeye başladım.

Daha sonra kıyafetlerimi azaltmaya karar verdim ama lazım olur diye atamadığım kıyafetlerden sonra bir deney yaptım ve toplantılara bile ütüsüz tshirtle gidebileceğimi farkettim.

Şimdi de yeni bir eve taşınıyoruz ve taşınırken bir sürü eşyamı atabilme fırsatım var.

Mucizelere inanır mısınız?  Yeni yılda kıyafetlerimin daha fazlasından kurtulup gerçekten sadece her gün giyebileceğim ürünler bırakmayı hedefliyoruö