bence yapabilirim evet şimdiye kadar olmaz dediğim bir sürü şeyi hayatımda yavaş yavaş uyguladım. Mesela ütü cidden neredeyse tamamen hayatımdan çıktı aylardır hiç ütü yapmadım. Arkadaş çevrem görüştüğüm sadece 2-3 kişi kaldı onlarla da virüsten dolayı nerdeyse bir araya gelmeyeli aylar oldu. Akrabalarımla nerdeyse hiç görüşmüyorum. bunlar övünülecek ya da tam tersi üzülünecek durumlar değil. bunlar hayatımda daha önce yapmayı hiç denemediğim ama bir kaç yıl önce aklıma hayalime gelmeyecek değişiklikler.

Özellikle inançlarımdaki değişiklikler yanında bir kaç eşyadan kurtulmak çok zor olmaz diye düşünüyorum. Şu minimalizm kitaplarındaki saçlamalıkları denemeye karar verdim ve envanter çıkaracağım. Saçmalık diyorum çünkü neredeyse tüm minimalist geçinenler minimalizmin sadece eşya azaltmak olduğunu düşünüyorlar. Kademe kademe gelmediklerine adım gibi eminim. Ama eşya azaltma konusunda onları dinleyebilirim.

Evliyim ve 2 dünyalar güzeli çocuğum var. Hem kendimden hem de ailemden sorumluyum bu nedenle eşyalarımı azaltırken sadece kişisel eşyalarımın envanterini çıkarmaya karar verdim. evdeki eşyaların azalması konusunda Nilüfer'e baskı yapmayacağım. Gerçi her konuda bana koşulsuz destek verdiği için o konuda da istesem destek vereceğinden eminim ama şimdilik kendi kişisel eşyalarımdan başlamak en iyisi gibi görünüyor.