Anlaşabildiğin insan sayısının azalması kendi kabuğuna çekilmene neden oluyor. Lise yıllarında yaşadığın beni kimse anlamıyor ergenliğinden daha rahatsız edici olan aslında kendi kendini de anlamamaya başlaman. Yaşının bu şekilde hızla artması cidden çok rahatsız edici 37 ama en son hatırladığın 27 ydi. aslında bu saçmalık belki de herkesin yaşadığı orta yaş bunalımıdır. 5 gün önce doğum günün olması da etken tabi. Ama olay biraz daha derin herkes mutsuz gibi mutluluğu aramak değil de hani bazen insanın içinde anlamsız bir huzursuzluk olur ve geçer ya sebepsiz işte o nedense şimdilerde tam tersi olarak yaşanıyor. bazen anlamsız bir mutluluk geliyor sonra geçiyor.

Yalnızken daha mutlu olmak insanı korkutuyor ama bu aralar bana en çok heyecan veren şey youtube da izlediğim japon adamın evi. Belki 100 kez izlemişimdir. Yalnız yaşıyor ve çok da sade bir hayat minimalizm geçen sene de araştırdığım sade hayat tarzı. 

Bu da yeni bir trend olup geçebilir gibi de geliyor. İşte kapitalizmin yeni bir oyunu. eşyalarından kurtul eee daha minimalist eşyalar al :) ama al tabi. Lisede tutuğum blog da şey yazmıştım hatırlıyorum converse giyip che posteri açan gençler... onun gibi ama aslında o da anlamsız gelmiyor artık. Sanki ideolojilerin de bir sınırı yok, daha gri alanlarını görebiliyoruz. hani o ideolojilerin yaratıcıları bile, bana bugün savunanlar kadar fikirlerinin holiganı değildi  gibi geliyor.