Halit Urgan Estetik alanında uzman olduğundan yapacağımı çalışmanın herşeyden önce estetik olarak beğenilmesi gerekiyordu. Halit Bey'le daha önce de çalıştığım için bu konuda ne kadar titiz olduğunu biliyordum.

Estetik cerrahide amaç çok küçük ve ince dokunuşlarla ilgili bölgenin yenilenmesidir. Estetik yaptırmak isteyen çoğunluğun paylaştığı korku ameliyattan sonra estetik yapılan bölgenin ilgili uzuvda belirgin olarak ön plana çıkmasıdır.

Ben de logoyu tasarlarken mümkün olduğu kadar keskin ve sivri hatlardan uzak durdum. Bunun nedeni yumuşak hatların gönderdiği mesajın daha "kabul edilebilir" olmasıydı. Fakat buradaki asıl nokta keskin hatlar kullanmadan güven verebilen bir logo tasarımı nasıl yapılacağıydı.

Markada ameliyatı çağrıştıracak aletler kullanmamaya karar verdim. Her ne kadar çok güvenilir de olsa ameliyat, neşter vb. kelimeleri çağrıştıracak herhangi bir simge korkutucu gelebilirdi.

Markanın kendi fonetiğinin içinde ulama olduğundan bir estetiği mevcuttu fakat ben direk text logo yerine Baş harflerinin yapısındaki büyüyü kullanmayı tercih ettim. Aslında harflerle çalışmak çok ince çalışma gerektirdiğinden tehlikeli ve zordu. Risk alalım dedim.

hu-kk1

Halit Urgan ın tüm harflerini çıkardım ve özellikle H ve U harflerinin üzerinde çalıştım. Tüm harfler başlı başına H harfinin içine gizlenebilirdi. İşte yukarda bahsettiğim büyü de buydu. Onlarca eskizden sonra ortaya çıkan ilk sonuç Doktor Bey tarafından çok beğenildi. Revizyona dahi gitmeden diğer kurumsal eleman çalışmalarına başladım.