4 Boyut Bilgi İşlem

Konsept olarak 4 Rakamının Türkçe “Boyut” İngilizce “Dimension” kelimelerinin baş harflerini birleştirmeyi hedefledim.

Bunu yaparken B ve D harflerini 4 Rakamıyla oluşturarak bir bütünlük yakalamayı amaçladım.

Kurumsal kimlik kapsamında renklere karar verirken sektör ve ilişkili hizmetleri dikkate aldım. Bilişim sektöründe istikrarın ve tecrübenin önemini bildiğimizden istikrarı simgeleyen yeşil ve mavinin bir karışımı olan turkuaz renk tonlarını kullandım. 

 

Sürekli ekranlar karşısında çalışmak zorunda olan insanlar genel olarak bir baş ağrısı sorunu yaşarlar. Kendimden biliyorum... İşte tam da bu nedenden gerçekten  dinlendirici tesiri olan  turkuazı bilişim sektöründe kullanmayı çok seviyorum.

Kurumsal kimlik çalışması hazırlarken firmanın dokusu kadar sektör bilgisi de önemlidir. Yıllardır neredeyse bu sektörün her alanında çalıştığımdan 4 Boyutla tasarımı çıkarırken o yüzden biraz daha şanlsıydım. Fikir aşamasında onlarca eskiz çalıştıktan sonra ortaya çıkan çalışmadan firma sahipleri de memnun oldu.

 

Sadece fikir değil aynı zaman da fikir ve hünerin de gerektiği marka tasarımlarında, firmalardan gelen biraz uğraşsak biz de yapardık  gibi tepkileri almamak için biraz seçiçi davrandığım doğrudur. 

 

Erbab-ı fazlü marifet olmazdı muteber, herkes cihanda olsa eğer sahib-i hüner. ~Sâmih

 

Kurumsal kimlik kapsamında logo tasarımı haricinde antetli kağıt, faturaz tasarımı ve zarf tasarımı da yapıldı onları da aşağıdaki görsellerden inceleyebilirsiniz.